Aktualności

Wykaz kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia na zajęcia MDK w roku szk. 2018/2019 - postępowanie podstawowe

Szanowni Państwo, poniżej podajemy wykaz kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do przyjęcia na zajęcia MDK w roku szkolnym 2018/2019.

Wykaz kandydatów przyjętych i nieprzyjętych na zajęcia MDK w roku szkolnym 2018/2019 podamy, zgodnie z harmonogramem naboru, w dniu 27.06.2018.

Zasady naboru uczestników zajęć MDK w Świętochłowicach w roku szkolnym 2018/2019 dostępne są tutaj:  http://mdksw.pl/759-zasady-naboru-na-zaj%C4%99cia-mdk-w-roku-szkolnym-2018-2019.html

 

REKRUTACJA NA ZAJĘCIA MDK W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
POSTĘPOWANIE PODSTAWOWE

WYKAZ KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH
DO PRZYJĘCIA NA ZAJĘCIA MDK W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

Koło plastyczne – gr. przedszkolna

zajęcia dla dzieci w wieku 5-6 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Kielar Amelia
  2. Cieplewicz  Nadia
  3. Bohn Lena
  4. Pośpiech Natalia
  5. Wiedemann Katarzyna
  6. Pietrzykowska Katarzyna
  7. Huzik Malina

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Seemann Selena
  2. Walska Amelia
  3. Dubas Lena
  4. Gawrońska Anna

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło plastyczne  - gr. młodsza
zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1.  Nowak Zuzanna
  2. Taraska Weronika
  3. Niemczyk Róża
  4. Koloska Kinga
  5. Nowak Martyna
  6. Bacior Olga
  7. Wieczorek Karolina
  8. Chrobok Liliana
  9. Łukowska Ewa
  10. Gładych Paulina

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Korolczuk Wiktoria
  2. Korolczuk Kinga
  3. Sega Zuzanna
  4. Jojko Nicola
  5. Franke Agata
  6. Krzyścik Maria
  7. Gawenda Filip
  8. Osadnik Mateusz
  9. Mozgol Matylda

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło plastyczne – gr. starsza

Zajęcia dla dzieci w wieku od 12 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Sładkowska Justyna
  2. Wolny Agata
  3. Kubanek Beata
  4. Kubanek Klaudia
  5. Winter Oliwia
  6. Tomala Aleksandra
  7. Mally Patrycja

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Wieczorek Julia
  2. Dziadak Julia

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło „Akademia Kreatywności” – gr. młodsza

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Remiorz Julia
  2. Drożdż Wiktor
  3. Przybycin Zofia
  4. Łukowska Ewa
  5. Jonczyk Wojciech
  6. Nowak Alicja
  7. Gładych Paulina

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Korolczuk Kinga
  2. Sega Zuzanna
  3. Jojko Nicola
  4. Franke Agata
  5. Reguła Sergiusz
  6. Krzyścik Maria
  7. Chrobok Liliana
  8. Pietrzak Łukasz

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło „Akademia Kreatywności” – gr. starsza

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-14 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Winter Oliwia
  2. Wieczorek Karolina
  3. Gawrońska Alicja
  4. Szafranek Zuzanna
  5. Stępień Anna
  6. Stępień Małgorzata

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Korolczuk Wiktoria
  2. Wieczorek Julia

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło „Akademia Kreatywności” – CERAMIKA – gr. młodsza

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-13 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Sowik Marta – kontynuacja

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Bohn Wiktor

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło „Akademia Kreatywności” – CERAMIKA – gr. starsza

Zajęcia dla młodzieży od 14 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Kubanek Klaudia
  2. Mally Patrycja
  3. Tomala Aleksandra
  4. Jurczyńska Julia

Kontynuacji udziału w zajęciach

 

Koło taneczne – gr. przedszkolna

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-6 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Cieplewicz Nadia
  2. Bohn Lena
  3. Pośpiech Natalia
  4. Dubas Lena
  5. Słabosz Pola
  6. Wiedemann Katarzyna
  7. Rajczak Julia
  8. Pietrzykowska Katarzyna
  9. Huzik Malina

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Seemann Selena
  2. Maślak Emilia
  3. Cierlica Pola
  4. Gawrońska Anna

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło taneczne – gr. młodsza I

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Nowak Martyna
  2. Remiorz Julia
  3. Witkowska Alicja
  4. Bomba Milena
  5. Święty Natalia
  6. Korolczuk Kinga

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Fischer Jennifer
  2. Jojko Nicola
  3. Mozgol Matylda
  4. Detmer Martyna

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło taneczne – gr. młodsza II

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-12 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Bomba Zofia
  2. Korolczuk Wiktoria
  3. Gawrońska Alicja
  4. Sichma Kaja
  5. Hewig Martyna
  6. Kowalski Mateusz
  7. Szymańska Alicja

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Majer Wiktoria
  2. Garcarczyk Natalia

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło taneczne – gr. starsza

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 13 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Grolik Oliwia
  2. Seemann Martyna
  3. Różyczka Anna
  4. Grzymek Nadia
  5. Kempa Wiktoria
  6. Avetisyan Mariam
  7. Siegert Zuzanna
  8. Świercz Wiktoria
  9. Donerstag Aleksandra
  10. Hewig Karolina
  11. Grabarczyk Oliwia

Kontynuacji udziału w zajęciach

 

Zespół taneczny „APLAUZ” – gr. młodsza

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10-13 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Wolny Agata
  2. Kowalczyk Martyna
  3. Nowicka Martyna
  4. Ściebura Beata
  5. Bomba Anna
  6. Bugla Maja
  7. Golda Julia
  8. Mrowiec Zuzanna

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Dylong Judyta
  2. Wendzik Maciej
  3. Jeleń Weronika
  4. Musioł Alicja
  5. Kędziora Martyna

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Zespół taneczny „APLAUZ” – gr. starsza

Zajęcia dla dzieci w wieku od 14 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Grzymek Nadia
  2. Kempa Nadia
  3. Avetisyan Mariam
  4. Seemann Martyna
  5. Siegert Zuzanna
  6. Świercz Wiktoria
  7. Donerstag  Aleksandra
  8. Grolik Oliwia

Kontynuacji udziału w zajęciach

 

Formacja taneczna „CHEERLEADERKI’’

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Donerstag Aleksandra
  2. Grzymek Nadia
  3. Kempa Wiktoria
  4. Avetisyan Mariam
  5. Seemann Martyna
  6. Siegert Zuzanna
  7. Świercz Wiktoria
  8. Grolik Oliwia

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Krzyścik Małgorzata

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło teatralne „KABARETKI”

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-14 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Bomba Zofia
  2. Święty Paulina
  3. Gawrońska Alicja
  4. Sichma Kaja

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Wieczorek Julia
  2. Bohn Wiktor

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Zespół artystyczny „MELOMANIACY”

Zajęcia dla młodzieży  w wieku od 15 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Seifried Katarzyna
  2. Tkacz Alicja
  3. Tkocz Daniel
  4. Witek Weronika
  5. Osadnik Sebastian

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Duda Kinga
  2. Szustak Szymon

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło instrumentalne - gitara

Zajęcia dla dzieci w wieku od 7 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Grolik Oliwia
  2. Sładkowska Justyna
  3. Tkacz Alicja
  4. Mrowiński Tomasz
  5. Mokwa Karolina
  6. Gawenda Jadwiga
  7. Mańka Weronika 
  8. Wasilewski Kamil
  9. Modrzejewska Aurelia
  10. Kokoszka Katarzyna
  11. Jeruzalem Emilia
  12. Bochenek Zuzanna
  13. Niechwiejczyk Kinga
  14. Piskorski Filip
  15. Tereszczuk Salomea
  16. Szol Natalia
  17. Szczepanek Anna
  18. Osadnik Sebastian
  19. Stępień Anna
  20. Dziadak Julia
  21. Buchcik Natalia
  22. Woszczyńska Alicja
  23. Śliwiński Mikołaj

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Adamczyk Oliwia
  2. Reguła Seweryn
  3. Mozgol Szymon
  4. Garcarczyk Natalia
  5. Gawenda Filip

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło instrumentalne - skrzypce

Zajęcia dla dzieci w wieku od 7 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Duka Agnieszka – kontynuacja
  2. Hys Paulina – kontynuacja
  3. Sekuła Milena – kontynuacja
  4. Kępczyńska Zuzanna – kontynuacja

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Matlok Patrycja
  2. Sładkowska Justyna

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło instrumentalne - pianino

Zajęcia dla dzieci w wieku od 7 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Andruszczuk Kinga
  2. Kukiełka Nadia
  3. Łukasik Julia
  4. Mrowiec Zuzanna
  5. Piontek Małgorzata
  6. Modrzejewska Aurelia
  7. Gargała Julia
  8. Stępień Małgorzata

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Wieczorek Julia
  2. Dusza Wiktoria
  3. Ocylok Wioletta
  4. Sega Zuzanna
  5. Krzyścik Małgorzata
  6. Krzyścik Maria
  7. Przybylska Katarzyna
  8. Chycki Piotr
  9. Sowik Marta
  10. Święty Amelia

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło instrumentalne - flet

Zajęcia dla dzieci w wieku od 7 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Kukiełka Nadia
  2. Radwańska Nina
  3. Bacior Olga
  4. Dusza Wiktoria
  5. Piontek Małgorzata
  6. Gargała Julia

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Wieczorek Julia
  2. Dziadak Radosław
  3. Niemczyk Róża
  4. Szafranek Zuzanna
  5. Przybylska Katarzyna
  6. Chycki Piotr
  7. Mozgol Matylda

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło instrumentalno-wokalne – gr. młodsza

Zajęcia dla dzieci w wieku od 7 -12 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Święty Amelia
  2. Jurczyńska Alicja
  3. Mokwa Karolina
  4. Radwańska Maria
  5. Kuczek Magdalena
  6. Garcarczyk Natalia

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Gładych Paulina
  2. Jojko Nicola
  3. Gawenda Jadwiga
  4. Mozgol Matylda
  5. Mozgol Szymon
  6. Pietrzak Łukasz
  7. Kępczyńska Zuzanna

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło instrumentalno-wokalne – gr. starsza

Zajęcia dla młodzieży od 13 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Seifried Katarzyna
  2. Tkacz Alicja
  3. Tkocz Daniel
  4. Woszczyńska Aneta
  5. Hys Paulina
  6. Łukasik Julia
  7. Jeleń Natalia
  8. Wojtala Małgorzata
  9. Witek Weronika
  10. Andruszczuk Natalia
  11. Piechaczek Karolina
  12. Matlok Patrycja
  13. Niechwiejczyk Kinga
  14. Osadnik Sebastian
  15. Krzyżanek Laura
  16. Stencel Oliwia
  17. Laskowska Wiktoria

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Duda Kinga
  2. Duka Agnieszka
  3. Ocylok Wioletta
  4. Socha Sandra

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Zespół fletowy

Zajęcia dla dzieci w wieku od 7-14 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Chycki Piotr
  2. Kukiełka Nadia
  3. Dylong Judyta
  4. Dylong Zuzanna
  5. Bacior Olga
  6. Dusza Wiktoria
  7. Dudzik Magda
  8. Piontek Małgorzata
  9. Szczepanek Anna

Kontynuacji udziału w zajęciach

 

Koło modelarskie – gr. młodsza - ORIGAMI

Zajęcia dla dzieci w wieku od 7-9 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Chmiel Wojciech  - kontynuacja
  2. Jonczyk Wojciech – kontynuacja
  3. Nowak Alicja – kontynuacja

Kontynuacji udziału w zajęciach

  1. Korolczuk Kinga
  2. Mozgol Szymon
  3. Pietrzak Łukasz

Uczestnictwa w badaniu uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

 

Koło modelarskie – gr. starsza

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat

Lista kandydatów

- zakwalifikowanych do:

  1. Dziadak Radosław
  2. Korolczuk Wiktoria

Kontynuacji udziału w zajęciach

 

 

Kandydaci spoza powiatu Świętochłowickiego

 nie z zasadami naboru uczestników zajęć MDK w Świętochłowicach w roku szkolnym 2018/2019 kandydaci zakwalifikowani ale mieszkający poza powiatem Świętochłowickim mogą zostać przyjęci na zajęcia, gdy po przeprowadzonej rekrutacji (postępowanie podstawowe – czerwiec, postępowanie uzupełniające – sierpień) dla mieszkańców powiatu Świętochłowickiego, pozostały wolne miejsca naborowe.

Lp.

Nazwisko i Imię kandydata

Koło

1

Pypno Lena

Koło plastyczne – gr. młodsza

2

Pypno Lena

Akademia Kreatywności – gr. młodsza

 

 

 

WYKAZ KANDYDATÓW
NIEZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA NA ZAJĘCIA MDK
W ROKU SZK. 2018/2019

kandydaci niezakwalifikowani do przyjęcia na zajęcia MDK 

L.P.

Nazwisko
i Imię kandydata

Uwagi

1

Kępczyński Mateusz

Koło instrumentalne – pianino - kandydat nie kwalifikuje się ze względu na wiek

2

Przybylska Katarzyna

Zespół Fletowy - kandydatka nie kwalifikuje się ze względu na wiek

 

 

 

WYKAZ KANDYDATÓW
NIEZAKWALIFIKOWANYCH DO KONTYNUACJI
UDZIAŁU W ZAJĘCIACH MDK W ROKU SZK. 2018/2019

kandydaci niezakwalifikowani
do kontynuacji zajęć

L.P.

Nazwisko
i Imię kandydata

Uwagi

1

Kielar Amelia

Koło taneczne gr. przedszkolna - osoba nie uczęszczała na zadeklarowane Koło

2

Krajewska Aleksandra

Zespół Artystyczny  MELOMANIACY - osoba nie uczęszczała na zadeklarowane Koło

 


 

Rekrutacja na zajęcia MDK w roku szk. 2018/2019 - postępowanie podstawowe: badania uzdolnień i predyspozycji kierunkowych - WYNIKI

REKRUTACJA NA ZAJĘCIA MDK
W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
POSTĘPOWANIE PODSTAWOWE
 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH – W Y N I K I

  

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło taneczne – gr. przedszkolna 
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Maślak Emilia
2. Seemann Selena

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło taneczne – gr. młodsza I 
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Fischer Jennifer
2. Jojko Nicola
3. Detmer Martyna

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło taneczne – gr. młodsza II
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Garcarczyk Natalia
2. Majer Wiktoria

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Zespół taneczny APLAUZ – gr. młodsza
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Zespołu:
1. Dylong Judyta
2. Jeleń Weronika
3. Kędziora Martyna
4. Musioł Alicja
5. Wendzik Maciej

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Formacja taneczna CHEERLEADERKI 
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Formacji:
1. Krzyścik Małgorzata

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło teatralne 
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Wieczorek Julia

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło instrumentalne – gitara  
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Adamczyk Oliwia
2. Gawenda Filip
3. Garcarczyk Natalia
4. Reguła Seweryn
 

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło plastyczne – gr. przedszkolna 
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Seemann Selena

  

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło plastyczne – gr. młodsza 
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Sega Zuzanna
2. Krzyścik Maria

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło plastyczne – gr. starsza   
Przeprowadzone w dniu 20.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Wieczorek Julia
2. Dziadak Julia

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło „Akademia Kreatywności” – gr. młodsza 
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Chrobok Liliana
2. Krzyścik Maria
3. Jojko Nicola

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło „Akademia Kreatywności” – gr. starsza
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Wieczorek Julia

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło „Akademia Kreatywności” – CERAMIKA – gr. młodsza 
Przeprowadzone w dniu 19.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Bohn Wiktor

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło instrumentalne – skrzypce  
Przeprowadzone w dniu 20.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Matlok Patrycja
2. Sładkowska Justyna

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło instrumentalno-wokalne – gr. młodsza 
Przeprowadzone w dniu 20.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Gawenda Jadwiga
2. Kępczyńska Zuzanna
3. Jojko Nicola

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło instrumentalno-wokalne – gr. starsza 
Przeprowadzone w dniu 20.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Duda Kinga
2. Duka Agnieszka
3. Ocylok Wioletta
4. Socha Sandra
 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło instrumentalne – flet  
Przeprowadzone w dniu 20.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Wieczorek Julia
2. Dziadak Radosław
3. Niemczyk Róża
4. Szafranek Zuzanna
5. Przybylska Katarzyna
6. Chycki Piotr

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Zespół artystyczny MELOMANIACY 
Przeprowadzone w dniu 20.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Duda Kinga

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło instrumentalne – pianino 
Przeprowadzone w dniu 20.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Wieczorek Julia
2. Dusza Wiktoria
3. Ocylok Wioletta
4. Sega Zuzanna
5. Krzyścik Małgorzata
6. Krzyścik Marta
7. Przybylska Katarzyna
8. Chycki Piotr
9. Sowik Marta
10. Święty Amelia

 

BADANIA UZDOLNIEŃ I PREDYSPOZYCJI KIERUNKOWYCH
Koło modelarskie – gr. młodsza - ORIGAMI  
Przeprowadzone w dniu 20.06.2018
Osoby przyjęte do Koła:
1. Korolczuk Kinga

 




LATO 2018 w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Świętochłowicach zaprasza dzieci i młodzież na dopołudniowe zajęcia warsztatowe, które będą odbywały się podczas wakacji. Od poniedziałku do piątku w godzinach między 10:00 a 13:00 będą organizowane zajęcia w dwóch grupach wiekowych: młodsza - dla dzieci w wieku od (skończonych) lat 5 do ukończenia IV klasy Szkoły podstawowej oraz starsza, skupiająca młodzież od V kl. Szkoły Podstawowej, młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ofercie są m. in. zajęcia plastyczne, taneczne, kulinarne, wokalno-teatralne, wokalne czy instrumentalne (konieczne przyniesienie ze sobą własnej gitary). Ponadto planowana jest organizacja „WYCIECZEK NIESPODZIANEK”.

Zapisy na zajęcia prowadzone będą osobiście w sekretariacie MDK w dniach 18.06–29.06.2018 r. w godzinach od 9:00–18:30  Warunkiem udziału dziecka w zajęciach jest dostarczenie do dnia 29.06.2018 r. wypełnionej deklaracji/zgody rodzica (druk takiej deklaracji dostępny jest w sekretariacie MDK). Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły znajdują się w zakładce: zajęcia --> zajęcia w czasie ferii/wakacji

 




Rekrutacja w postępowaniu podstawowym w roku szkolnym 2018/2019 - badania uzdolnień i predyspozycji kierunkowych

Szanowni państwo, poniżej podajemy terminy badań uzdolnień i predyspozycji kierunkowych:

Zasady naboru uczestników zajęć MDK w Świętochłowicach w roku szkolnym 2018/2019 dostępne są tutaj:  http://mdksw.pl/759-zasady-naboru-na-zaj%C4%99cia-mdk-w-roku-szkolnym-2018-2019.html

 

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Koło instrumentalne - gitara 
19.06.2018 r. (wtorek), godz. 16:30
Kryteria oceny kandydata:

- poczucie rytmu
- słuch muzyczny i pamięć
- predyspozycje manualne

--------------------

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Koło plastyczne - gr. przedszkolna
Koło plastyczne - gr. młodsza
Koło plastyczne - gr. starsza 
19.06.2018 r. (wtorek), godz. 16:15-17:00
Kryteria oceny kandydata:

- umiejętne posługiwanie się podstawowymi przyborami malarskimi.
- znajomość technik malarskich i rysunkowych.
- świadome wykorzystywanie technik w   określonych zadaniach.
- umiejętność rozpoznawania i odwzorowywania proporcji i kształtów przedmiotów.
- umiejętność pracy w grupie.
- kreatywność i ekspresja twórcza.
- prawidłowe stosowanie środków wyrazu plastycznego.

Zadaniem kandydata ubiegającego się o udział w wyżej wymienionym kole będzie wykonanie pracy malarskiej z natury.

Technika wykonania pracy, do wyboru: farby plakatowe, temperowe, akryle,

Przeprowadzona zostanie również rozmowa z kandydatem, pod kątem zainteresowań plastyką.

Należy przynieść ze sobą: kartkę formatu A4 lub tekturkę A4 (jeżeli praca będzie wykonywana w technice farb akrylowych), pędzle, oraz kilka wykonanych samodzielnie prac w różnych technikach plastycznych.

--------------------

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Koło Akademia Kreatywności - gr. młodsza
Koło Akademia Kreatywności - gr. starsza
19.06.2018 r. (wtorek), godz. 16:15-17:00
Kryteria oceny kandydata:

 - umiejętne posługiwanie się podstawowymi przyborami malarskimi.
- znajomość technik malarskich i rysunkowych.
- umiejętność myślenia przestrzennego.
- cierpliwość i dokładność w wykonywaniu zadań.
- umiejętność pracy w grupie.
- kreatywność i ekspresja twórcza.
- prawidłowe stosowanie środków wyrazu plastycznego.

 Zadaniem kandydata ubiegającego się o udział w wyżej wymienionym kole będzie, wykonanie pracy malarskiej z natury.

 Technika wykonania pracy, do wyboru: farby plakatowe, temperowe, akryle,

Przeprowadzona zostanie również rozmowa z kandydatem, pod kątem zainteresowań sztuką, plastyką, ulubionych malarzy.

Należy przynieść ze sobą: kartkę formatu A4 lub tekturkę A4 ( jeżeli praca będzie wykonywana w technice farb akrylowych), pędzle, oraz kilka wykonanych samodzielnie prac w różnych technikach plastycznych.

------------------


B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Koło Akademia Kreatywności - CERAMIKA - gr. młodsza
Koło Akademia Kreatywności - CERAMIKA - gr. starsza
19.06.2018 r. (wtorek), godz. 16:15-17:00
Kryteria oceny kandydata:

- umiejętne posługiwanie się prostymi przyborami rzeźbiarskimi.
- umiejętność obserwacji przestrzennej oraz tworzenia w bryle.
- świadome wykorzystywanie techniki w określonym zadaniu.
- umiejętność rozpoznawania i odwzorowywania proporcji i kształtów przedmiotów.
- umiejętność pracy w grupie.
- kreatywność i ekspresja twórcza.
- prawidłowe stosowanie środków wyrazu plastycznego.

Zadaniem kandydatów będzie wykonanie kompozycji przestrzennej w glinie, plastelinie lub terakocie na zadany temat.

Przeprowadzona będzie również rozmowa na temat zainteresowań plastycznych kandydata oraz znajomości technik plastycznych.

Należy ze sobą zabrać: plastelinę, glinę lub terakotę, narzędzia do pracy w wymienionych materiałach oraz kilka wykonanych przez siebie prac w różnych technikach plastycznych.

--------------------

 

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Koło teatralne
19.06.2018 r. (wtorek), godz. 17:00
Kryteria oceny kandydata:

- poprawność wymowy (0-5 pkt)
- warunki głosowe (0-5pkt.)
- ruch sceniczny (0-5pkt.)
- interpretacja wcześniej przygotowanego tekstu (wiersz lub dowolny fragment tekstu) (0-10 pkt.)
- wykonanie ćwiczenia aktorskiego na zadany temat (0-10pkt.)
- kreatywność, spontaniczność (0-5pkt.)

Kandydat zostanie przyjęty na zajęcia Koła Teatralnego jeśli uzyska min. 25/40 pkt.

--------------------

 

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Koło taneczne - gr. przedszkolna
19.06.2018 r. (wtorek), godz. 17:15
Kryteria oceny kandydata:

Część warsztatowa:

Warsztaty będą obejmowały przede wszystkim proste gry taneczno-ruchowe, ćwiczenia rozciągające, rozluźniające i koncentrujące uwagę.

Każdy członek komisji rekrutacyjnej będzie przyznawał od 1 do 5 punktów na karcie ocen przy każdym z kryteriów:

1) tempo uczenia się
2) koordynacja ruchowa
3) poczucie rytmu 

UWAGA! Na salę kandydaci wchodzą bez opiekunów. Na zajęcia dostaje się uczestnik, który zdobędzie min. 11/15 pkt. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Niedostosowanie się do ww. wymogów dyskwalifikuje kandydata.

--------------------

 

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Koło taneczne - gr. młodsza I
Koło taneczne - gr. młodsza II
Koło taneczne – gr. starsza
19.06.2018 r. (wtorek), godz. 17:15
Kryteria oceny kandydata:

Każdy kandydat prezentuje fragment choreografii - czas trwania: max. 1,5 minuty

Każdy członek komisji rekrutacyjnej będzie przyznawał od 1 do 5 punktów na karcie ocen przy każdym z kryteriów:

1) choreografia / stopień trudności choreografii
2) technika tańca
3) wyraz sceniczny
4) poczucie rytmu
5) oryginalność i pomysłowość.

Podkłady muzyczne - pendrive lub płyta CD 

UWAGA! Na salę kandydaci wchodzą bez opiekunów. Komisja rekrutacyjna zezwala na wykonanie tylko takich elementów akrobatycznych, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia kandydata. Na zajęcia dostaje się uczestnik, który zdobędzie łącznie min. 22/25 pkt. Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Niedostosowanie się do ww. wymogów dyskwalifikuje kandydata.

 

 

----------------

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Zespół taneczny APLAUZ – gr. młodsza
Zespół taneczny APLAUZ – gr. młodsza
19.06.2018 r. (wtorek), godz. 17:15
Kryteria oceny kandydata:

I ETAP:
Kandydat  prezentuje fragment choreografii - czas trwania: max. 1,5 minuty

Każdy członek komisji rekrutacyjnej będzie przyznawał od 1 do 5 punktów na karcie ocen przy każdym z kryteriów:
-  choreografia / stopień trudności choreografii
- technika tańca
- wyraz sceniczny
- poczucie rytmu
- oryginalność i pomysłowość.

Do etapu II przechodzi uczestnik, który zdobędzie min. 22/25 pkt.

W castingu mogą brać udział soliści, duety i grupy do max.10 osób. Podkłady muzyczne - pendrive lub płyta CD 

 II ETAP - część warsztatowa
Na warsztatach uczestnicy, którzy przeszli etap I nauczą się fragmentu choreografii prezentowanej przez nauczyciela. Czas trwania około 10 minut.

Każdy członek komisji rekrutacyjnej będzie przyznawał od 1 do 5 punktów na karcie ocen przy każdym z kryteriów:
- tempo uczenia się
- technika tańca i elementów akrobatycznych
- poczucie rytmu 

 Etap II przechodzi uczestnik, który zdobędzie min. 12/15 pkt.

UWAGA!
Na salę kandydaci wchodzą bez opiekunów. Komisja rekrutacyjna zezwala na wykonanie tylko takich elementów akrobatycznych, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia kandydata. Do zespołu dostaje się uczestnik, który zdobędzie łącznie min. 34/40 pkt. Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Niedostosowanie się do ww. wymogów dyskwalifikuje kandydata.

 -------------------

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I    K I E R U N K O W Y C H  
Formacja taneczna CHEERLEADERKI
19.06.2018 r. (wtorek), godz. 17:15
Kryteria oceny kandydata:

I ETAP:
Kandydat prezentuje fragment choreografii
 - czas trwania: max. 1,5 minuty

Każdy członek komisji rekrutacyjnej będzie przyznawał od 1 do 5 punktów na karcie ocen przy każdym z kryteriów:
- choreografia / stopień trudności choreografii
- technika tańca
- akrobatyka
- wyraz sceniczny
- poczucie rytmu
- oryginalność i pomysłowość.

Do etapu II przechodzi uczestnik, który zdobędzie min. 25/30pkt. W castingu mogą brać udział soliści, duety i grupy do max.10 osób. Podkłady muzyczne - pendrive lub płyta CD 

II ETAP - część warsztatowa
Na warsztatach uczestnicy, którzy przeszli etap I nauczą się fragmentu choreografii prezentowanej przez nauczyciela. Czas trwania około 10 minut.

Każdy członek komisji rekrutacyjnej będzie przyznawał od 1 do 5 punktów na karcie ocen przy każdym z kryteriów:
- tempo uczenia się
- technika tańca i elementów akrobatycznych
- poczucie rytmu 

 Etap II przechodzi uczestnik, który zdobędzie min. 12/15 pkt.

 UWAGA!
Na salę kandydaci wchodzą bez opiekunów. Komisja rekrutacyjna zezwala na wykonanie tylko takich elementów akrobatycznych, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia kandydata. Do zespołu dostaje się uczestnik, który zdobędzie łącznie min. 37/45 pkt. Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Niedostosowanie się do ww. wymogów dyskwalifikuje kandydata.

--------------------

 

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Koło instrumentalno-wokalne – gr. starsza 
Koło instrumentalno-wokalne - gr. młodsza
20.06.2018 r. (środa), godz. 17:00
Kryteria oceny kandydata:

- słuch muzyczny
- poczucie rytmu
- dykcja
- interpretacja piosenki
- ogólny wyraz artystyczny
Na przesłuchanie należy przygotować na pamięć dowolną piosenkę w języku polskim. Można wykonać ją z podkładem. Ewentualne podkłady muzyczne można przynieść na płycie CD lub pendrive.

--------------------

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Zespół artystyczny MELOMANIACY 
20.06.2018 r. (środa), godz. 18:00
Kryteria oceny kandydata:

- predyspozycje muzyczne
- poczucie rytmu
- słuch muzyczny
- skala głosu
- dykcja
Kandydat wykonuje dowolną piosenkę (można przynieść ze sobą podkład muzyczny na pendrive)

--------------------

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Zespół fletowy 
20.06.2018 r. (środa), godz. 16:30
Kryteria oceny kandydata:

- predyspozycje muzyczne
- poczucie rytmu
- słuch muzyczny
- znajomość podstaw zapisu nutowego (kandydat potrafi odczytywać nuty na pięciolinii w kluczu wiolinowym od c1 - d2)
Kandydat wykonuje dowolną piosenkę (można przynieść ze sobą podkład muzyczny na pendrive)

--------------------

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I    K I E R U N K O W Y C H  
Koło instrumentalne - flet 
20.06.2018 (środa), godz. 16:30
Kryteria oceny kandydata:

- poczucie rytmu
- słuch muzyczny i pamięć
- predyspozycje manualne


------------------

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Koło instrumentalne – skrzypce
20.06.2018 (środa), godz. 17:30

Kryteria oceny kandydata:

- poczucie rytmu
- słuch muzyczny i pamięć
- predyspozycje manualne

--------------------

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Koło instrumentalne - pianino
20.06.2018 (środa), godz. 16:00
Kryteria oceny kandydata:

- poczucie rytmu
- słuch muzyczny i pamięć
- predyspozycje manualne

--------------------

 

B A D A N I E   U Z D O L N I E Ń   I   P R E D Y S P O Z Y C J I   K I E R U N K O W Y C H  
Koło modelarskie - gr. młodsza ORIGAMI 
Koło modelarskie - gr. starsza 

20.06.2018 r. (środa), godz. 17:30
Kryteria oceny kandydata:

Każdy kandydat wykonuje samodzielnie prosty model (sześcian o boku 10 cm) - czas trwania: max. 15 min

Każdy członek komisji rekrutacyjnej będzie przyznawał od 1 do 5 pkt. na karcie oceny przy każdym z kryteriów:

- zdolności manualne
- koordynacja ruchowa
- dokładność wykonania
- przestrzeganie zasad BHP w pracy modelarskiej (ostre narzędzia, kleje itp.)

UWAGA! Na salę kandydaci wchodzą jednocześnie, bez opiekunów.

Na zajęcia dostaje się kandydat, który zdobędzie łącznie min. 20 pkt. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.

 


 

 

 

Koncert na zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w MDK!

Serdecznie zapraszamy!