Zajęcia w czasie ferii / wakacji

 F E R I E   2 0 1 9   w   M D K !

Młodzieżowy Dom Kultury w Świętochłowicach zaprasza dzieci i młodzież na dopołudniowe zajęcia warsztatowe, które będą odbywały się podczas ferii zimowych. Od poniedziałku do piątku w godzinach między 10:00 a 13:45 będą organizowane zajęcia w dwóch grupach wiekowych: młodsza - dla dzieci w wieku od (skończonych) lat 5 do ukończenia IV klasy Szkoły podstawowej oraz starsza, skupiająca młodzież od V kl. Szkoły Podstawowej, młodzież szkół ponadpodstawowych. W ofercie znajdują się zajęcia plastyczne, rękodzieło artystyczne, wokalne, taneczne, teatralne, musicalowe czy kulinarne. Oczywiście pamiętaliśmy także o ulubionych wycieczkach niespodziankach!

Zapisy na zajęcia prowadzone będą osobiście w sekretariacie MDK w dniach 31.01-08.02.2019 w godzinach od 9:00–16:00. Warunkiem udziału dziecka w zajęciach jest dostarczenie wypełnionej deklaracji/zgody rodzica wraz z załącznikami (druk takiej deklaracji dostępny jest w sekretariacie MDK). Informujemy, że zapisy będą prowadzone w cyklu tygodniowym - nie wybiórczo na konkretne zajęcia. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

INFORMUJEMY, ŻE NA ZAJĘCIA W GRUPIE MŁODSZEJ, W PIERWSZYM TYGODNIU FERII (11.02-18.02.2019) NIE MA JUŻ WOLNYCH MIEJSC.


Środowe WYCIECZKI NIESPODZIANKI -
informacje o wycieczce będziemy podawać w tygodniu poprzedzającym wyjście. Wtedy też będziemy prowadzili zapisy i przyjmowali wpłaty. Przy zapisach należy wypełnić ZGODĘ RODZICA/OPIEKUNA NA WYJŚCIE (wraz z załącznikami). Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki w przypadku, gdy nie uzbiera się grupa min. 15 osób lub w przypadku złych warunków atmosferycznych. Wtedy zajęcia zostaną zrealizowane w MDK.

 A K T U A L I Z A C J A!!! 

- (14.02.2019 r.) Przypominamy, że w dniu 15.02.2019 r. (piątek), z przyczyn niezależnych zajęcia dla grupy starszej nie odbędą się.

- (11.02.2019 r.) Informujemy, że w dniu 18.02.2019 r. (PONIEDZIAŁEK), zajęcia wokalne dla gr. starszej będą odbywać się w godzinach 12:15-13:45, a nie, jak błędnie podano w harmonogramie, od 10:45-13:45. 

----------

WYCIECZKA NIESPODZIANKA 20.02.2019 r. -  BRAK WOLNYCH MIEJSC - wyjście do Multikina w Galerii Katowickiej na film: "JAK WYTRESOWAĆ SMOKA 3".  Koszt: 14 zł (bilet do kina) obowiązkowa aktualna LEGITYMACJA SZKOLNA! W innym przypadku należy doliczyć pieniądze na przejazd pociągiem. Pieniądze należy wpłacić w sekretariacie przy zapisach. Ilość miejsc: 18 – przy zapisach należy wypełnić zgodę rodzica/opiekuna na wyjście (wraz załącznikami) oraz podać numer PESEL.  Zapisy zbierane będą do 18.02.2019 r. (poniedziałek) lub do wyczerpania miejsc.

Zbiórka w MDK:  8:40;  Seans:  10:15; Powrót do MDK:  14:00. Przewidziano czas na wizytę w McDonald’s. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w dodatkowe pieniążki - OPCJONALNIE. UWAGA!! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki w przypadku nie uzbierania grupy min. 15 osób lub złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku zajęcia zostaną zrealizowane w MDK do g.13:00 Ze względu na cotygodniowe zmiany repertuaru, godziny wyjścia i powrotu mogą ulec zmianie. Ewentualne zmiany zostaną podane we wtorek (19.02.) na stronie internetowej: www.mdksw.pl

--------------------

WYCIECZKA NIESPODZIANKA 13.02.2019 r. -  BRAK WOLNYCH MIEJSC - wyjście do Multikina w Galerii Katowickiej na film: "ASTERIKS I OBELIKS. TAJEMNICA MAGICZNEGO WYWARU".  Koszt: 14 zł (bilet do kina) obowiązkowa aktualna LEGITYMACJA SZKOLNA! W innym przypadku należy doliczyć pieniądze na przejazd pociągiem. Pieniądze należy wpłacić w sekretariacie przy zapisach. Ilość miejsc: 18 – przy zapisach należy wypełnić zgodę rodzica/opiekuna na wyjście (wraz załącznikami) oraz podać numer PESEL.  Zapisy zbierane będą do 11.02.2019 r. (poniedziałek) lub do wyczerpania miejsc.

Zbiórka w MDK:  8:40;  Seans:  10:15; Powrót do MDK:  14:00. Przewidziano czas na wizytę w McDonald’s. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w dodatkowe pieniążki - OPCJONALNIE. UWAGA!! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki w przypadku nie uzbierania grupy min. 15 osób lub złych warunków atmosferycznych. W takim przypadku zajęcia zostaną zrealizowane w MDK do g.13:00 Ze względu na cotygodniowe zmiany repertuaru, godziny wyjścia i powrotu mogą ulec zmianie. Ewentualne zmiany zostaną podane we wtorek (12.02.) na stronie internetowej: www.mdksw.pl

--------------------

 


OPIS  ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH realizowanych w MDK w czasie FERII 2019

Grupa młodsza
 
– dzieci w wieku od 5 lat do IV kl. Szkoły Podstawowej

Grupa starsza

– dzieci od V kl. SP, młodzież szkół ponadpodstawowych

Zajęcia plastyczne – poznawanie rożnych technik plastycznych; rysowanie, malowanie, wydzieranie; /Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą na zajęcia: kolorowy papier, pędzle, farby plakatowe lub pastele oraz nożyczki i klej/

Zajęcia z rękodzieła artystycznego (decoupage, filcowanie, scrapbooking. Projektowanie kartek okolicznościowych, tworzenie filcowanej biżuterii oraz ozdabianie techniką decoupage wybranego przez siebie przedmiotu. /Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ze sobą małego, drewnianego przedmiotu do ozdabiania lub szklanej butelki oraz pędzli/

Zajęcia muzyczno-ruchowe (śpiew, gra na gitarze) – doskonała zabawa poprzez wspólne śpiewanie piosenek. /Dzieci, które potrafią grać na gitarze, zachęcamy do przyniesienia ze sobą instrumentu/

Zajęcia muzyczne (śpiew, gra na gitarze)   – wspólne śpiewanie i granie na gitarze; nauka gry na gitarze.  Zapraszamy młodzież z gitarami.

Zajęcia wokalne – celem zajęć będzie nauka jednej z zaproponowanych piosenek. Ucząc się piosenki dzieci będą mogły przy okazji: starać się "nie połamać języka" na różnych zabawnych, dykcyjnych wierszykach.

Zajęcia wokalne – zajęcia indywidualizowane, na których młodzież pracować będzie nad utworami, a ćwiczenia zostaną dobierane pod kątem potrzeb poszczególnych osób. W razie dużej ilości zgłoszeń przygotowana zostanie wspólnie jedna piosenka.

Filmoteka –- projekcja znanych bajek i filmów dla dzieci, po zakończeniu oglądania nastąpi analiza i interpretacja. Wybrane filmy spełniają  funkcję dydaktyczną, nauczają, pokazują różne wzorce zachowań społecznych, odwołują się do różnych wartości oraz dostarczają rozrywki uczestnikom.

Zajęcia musicalowe – wprowadzenie do zagadnień związanych z warsztatami aktorskimi dla każdego – tych, którzy uczestniczyli już kiedyś w zajęciach teatralnych, jaki tych, którzy dopiero chcą spróbować swoich aktorskich sił, a także dla wokalistów, którzy pragną poszerzyć swoje umiejętności sceniczne.

Zajęcia ruchowo-taneczne - będą obejmowały przede wszystkim proste i atrakcyjne gry ruchowe, ćwiczenia rozciągające, rozluźniające i koncentrujące uwagę oraz zabawy i animacje taneczne. Podczas zajęć dzieci poprawią koordynację ruchową i pamięć taneczno-ruchową, zintegrują i nauczą się współpracować z innymi.

Zajęcia modelarstwa kartonowego zajęcia dedykowane młodzieży zainteresowanej wykonywaniem kartonowych modeli pojazdów o charakterze historycznym oraz architektury. Zajęcia rozwijają zdolności manualne oraz konstrukcyjne. Pozwalają na poszerzenie wiedzy historycznej oraz zagadnień mechaniki budowanych modeli

Zajęcia kulinarne – głównym ich założeniem jest rozwijanie zainteresowań uczestników sztuką kulinarną, przygotowaniem potraw i ich wyeksponowaniem. Każdy młody kucharz będzie mógł rozwijać swoje talenty wykorzystując smak, wyobraźnię i pasję tworzenia. Przygotowywane będą proste posiłki, m.in.: kanapki, sałatki owocowe i warzywne, desery. /Prosimy o zaopatrzenie dziecka w fartuszek./

Zajęcia taneczne – w trakcie zajęć młodzież pozna różne gry ruchowe, takie jak zabawy orientacyjno-porządkowe, bieżne, skoczne, rzutne czy z mocowaniem, jak również zabawy integracyjne i taneczne. Zajęcia mają na celu doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej, rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni, korygowanie postawy oraz budowanie poczucia własnej wartości, pozytywnego obrazu samego siebie i wiary we własne możliwości.

Zajęcia muzyczno-teatralne – zabawa w teatr; ćwiczenia i gry teatralne; Zajęcia rozwijające zdolności sceniczne; wspólne śpiewanie i odgrywanie scenek teatralnych.