Zajęcia w czasie ferii / wakacji

 

 F E R I E  2 0 2 0   w   M D K !


Szanowni Państwo, informujemy, że zapisy na zajęcia w czasie Ferii zimowych 2020 zostały zamknięte - limit miejsc wyczerpany. Bardzo nas cieszy, że zajęcia realizowane przez MDK są tak lubiane przez dzieci i młodzież, chociaż musimy przyznać, że nie spodziewaliśmy się takiej natychmiastowej reakcji. Do zobaczenia w styczniu, "W bajkowym lesie..."


------------------------------------------------------------------------------

Młodzieżowy Dom Kultury w Świętochłowicach zaprasza dzieci i młodzież na dopołudniowe zajęcia wakacyjne. W tym roku szkolnym zajęcia odbywać będą się tylko w jednym – pierwszym – tygodniu ferii, w terminie 13-17.01.2020 r., w godzinach: od poniedziałku do czwartku od 9:00 14:15, w piątek od 9:00-13:30. Zajęcia organizowane dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Tematem zajęć feryjnych będzie „W BAJKOWYM LESIE…” 

I tak też „W bajkowym lesie…” poniedziałek upłynie przy leśnych opowieściach, które rozpocznie (niekoniecznie bajkowa) pogadanka o bezpieczeństwie w czasie ferii. Będą zabawy integracyjne, warsztaty muzyczne z leśną piosenką, warsztaty plastyczne.. no i oczywiście leśna bajka!

We wtorek szykuje się wyprawa do przesłodkiej krainy. Wszystkie leśne stworki będą miały okazję odwiedzić Manufakturę słodyczy w Żarkach, gdzie poznają tajemnicę wytwarzania najsmaczniejszych cukierasów i lizaków. Od momentu, gdy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów, przez wyrabianie masy cukrowej, po własnoręczne formowanie swojego lizaka. Dodatkową atrakcją będzie przygotowanie pizzy.

W środę odbędzie się bal. Powiadomione o tym niezwykłym wydarzeniu zostały wszystkie okoliczne wróżki, elfy, skrzaty i leśne zwierzęta. Przybędą, by wspólnie przygotować dekoracje i balowe stroje. Będzie malowanie buziek, będą tańce i zabawy.

W czwartek leśni przyjaciele własnoręcznie wykonywać będą leśne gry planszowe. Jeśli pogoda będzie łaskawa, leśni mieszkańcy przeniosą grę w teren, organizując wesołe podchody, a na koniec dla wszystkich leśnych głodomorków zorganizowane zostanie ognisko z przekąskami.

Ostatni dzień przygody „W bajkowym lesie…” dzieci spędzą w Muzeum w Gliwicach, gdzie przewidziane są warsztaty i bajkowe rękodzieło.

Koszt pokrywający organizację wycieczek i materiałów do prowadzenia warsztatów to 80,00 zł. Karty zgłoszenia dostępne są w sekretariacie MDK i będą przyjmowane w terminie 17.12.2019 r. – 08.01.2020 r. wyłącznie wraz z ustaloną wpłatą pokrywającą koszt udziału w zajęciach. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.