UWAGA! Wystartowała rekrutacja na zajęcia MDK w roku szkolnym 2024/2025! Obecnych Uczestników zajęć MDK zapraszamy do składania deklaracji kontynuacji udziału w zajęciach w kolejnym roku szkolnym 2024/2025 - w terminie 22.04-10.05.2024 r. UWAGA!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Ceramika

Glina to surowiec wyzwalający wiele możliwości twórczych. Młodzi artyści uczestnicząc w zajęciach ceramicznych mogą liczyć na wyciszenie, skupienie oraz oderwanie się od codziennych trosk. Uczestnicy koła ceramicznego potrafią wyczarować z gliny dzieła o niepowtarzalnych kształtach i różnorodnych formach. To dzieła wymagające wiele cierpliwości i dokładności oraz umiejętności swobodnego operowania narzędziami rzeźbiarskimi. Na powstanie tak unikatowych dzieł wpływa atmosfera skupienia i wyciszenia podczas pracy.


Celem zajęć jest utrwalenie dotychczas nabytej wrażliwości estetycznej i zdolności twórczych oraz zastosowanie ich w nieco innej technice plastycznej jaką jest praca w masie ceramicznej. Powstają tu dzieła zarówno z wyobraźni jak i przedmioty sztuki użytkowej. Uczestnicy poznają tajniki wiedzy z zakresu projektowania małych form użytkowych,  obróbki gliny jak i też sposoby jej wypalania i szkliwienia. Zajęcia te mają na celu rozwijanie nie tylko wyobraźni ale również kreatywności, pomysłowości i zdolności manualnych młodych uczestników, uczą wiary we własne siły i możliwości twórcze. Ważnym elementem uczestnictwa w kole jest wspólne tworzenie wystaw swoich prac, prezentacja na kiermaszach w MDK, jarmarkach na terenie naszego miasta oraz podczas konkursów plastycznych. Te małe dzieła potrafią sprawić wiele radości zarówno ich twórcom jak i wszystkim podziwiającym kunszt pracy naszych młodych artystów.

 


Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach: A i B; odbywają się raz w tygodniu.


Kategoria wiekowa: dzieci od lat 9 oraz młodzieży


Nauczyciel prowadzący: Joanna Szewczyk (j.szewczyk@mdksw.pl

Data dodania: 2021-02-22 07:42:26
Data edycji: 2023-09-28 15:35:11
Ilość wyświetleń: 3635

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej