UWAGA! Wystartowała rekrutacja na zajęcia MDK w roku szkolnym 2024/2025! Obecnych Uczestników zajęć MDK zapraszamy do składania deklaracji kontynuacji udziału w zajęciach w kolejnym roku szkolnym 2024/2025 - w terminie 22.04-10.05.2024 r. UWAGA!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Zespół taneczny APLAUZ Mini

Grupa na zajęciach poznawać będzie formy taneczne (videoclip, disco dance, dancehall, jazz), które w późniejszym czasie będą prezentowane podczas występów. Zadaniem zespołu będzie udział w organizowanych przedsięwzięciach artystycznych, co wpłynie na rozwój umiejętności prezentowania przez uczestników swoich osiągnięć przed szerszą publicznością.

 

Jazz jest dynamiczną i zróżnicowaną formą ekspresji artystycznej, która powstała w Stanach Zjednoczonych w okresie przełomu między XIX a XX wiekiem. Charakteryzuje się połączeniem techniki, rytmu, improwizacji oraz wyrazistego stylu. Jazz ma wiele odmian i odnosi się zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych interpretacji. Oto kilka kluczowych cech stylu tańca jazzowego: elastyczność, energia, wyrazisty styl, ekspresja, technika, precyzja, improwizacja.

 

Dancehall to styl tańca wywodzący się z Jamajki, który charakteryzuje się energetycznym rytmem, swobodą ruchów i wyrazem bogatej kultury jamajskiej. Styl ten powstał jako forma wyrazu artystycznego i społecznego dla ludzi na ulicach Jamajki, a obecnie zdobywa popularność na całym świecie. Oto kluczowe cechy, które definiują ten styl: energetyczne ruchy, swoboda, improwizacja, ekspresja i wyraz emocji, kontrast ruchów (szybkie i energetyczne z bardziej zmysłowymi), akcenty na biodrach i klatce piersiowej.  

 

Hip-Hop to dynamiczny i wyrazisty styl tańca, który wywodzi się z kultury ulicznej i muzyki hip-hopowej. Charakteryzuje się energetycznymi ruchami, izolacją ruchu, rytmiczną precyzją i osobistym wyrazem artystycznym. Styl ten powstał jako forma wyrazu społeczności afroamerykańskich, jednak zdobył popularność na całym świecie, stając się integralną częścią kultury młodzieżowej.

 

Videoclip  jest formą tańca teledyskowego. Jest to jeden z najnowocześniejszych stylów oparty na wielu innych technikach tanecznych, takich jak jak Hip-Hop, Funky, New Style, Dancehall, Reggaeton, Sexy Dance. Choreografie zawierają powtarzalne schematy, a o klimacie danego układu decyduje muzyka, do której jest on tańczony. Z samego założenia taniec ten zamieniamy w mini-show.


Disco Dance to taniec dyskotekowy, modny w latach 70. Zaliczany do kategorii tańca sportowego. Taniec ten charakteryzuje się m.in. szybkim tempem oraz energicznymi wymachami nóg, szpagatami oraz figurami akrobatycznymi.


Zajęcia zespołu odbywają sie 1 x w tygodniu.


Kategoria wiekowa: zajęcia dla dzieci w wieku od ukończonych lat 6 do 7.Nauczyciel prowadzący: Emilia Korż (e.korz@mdksw.pl)

Data dodania: 2023-05-26 13:28:58
Data edycji: 2023-09-28 14:14:25
Ilość wyświetleń: 565

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej